Letní dětský tábor Horní Jelení 2013

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky je pohádkovým příběhem o velké cestě čaroděje Gandalfa, družiny trpaslíků a hobita Bilba Pytlíka za pokladem střeženým drakem Šmakem. Je to zároveň jeden z prvních kamenů rozsáhlého světoznámého cyklu příběhů, legend a mýtů z dávné Středozemě, které proslavily, známého anglického spisovatele, J. R. R. Tolkiena, po celém světě.

Jeho kniha byla zprvu opomíjena, ale po vydání Pána Prstenů se čtenáři opět vrátili k Hobitovi. Středozemě během těch dvaceti let získala přesnější podobu, historii a vyprávění, oživily ho národy i nárůdky rozličných lidí.

U kořenů kouzelného Tolkienova světa tak stojí příběh, který se tváří jako pohádka: příběh o usedlém a požitkářském hobitovi jménem Bilbo, jehož život jednoho dne rozvrátí kouzelník Gandalf. Spolu s družinou trpaslíků ho pošle na výpravu, na níž pohodlného Bilba čeká to, čeho by se dobrovolně nikdy nezúčastnil: dobrodružství mezi obry, elfy a skřety, o nichž do té doby jen slýchal. Malý, nenápadný, podceňovaný hobit na této cestě nejen získá pohádkové bohatství, kterým bude udivovat sousedy, ale k vlastnímu překvapení dokáže všem, že není takový budižkničemu – zachrání své druhy, unikne krvežíznivým nepřátelům, oklame draka a dokonce zažehná hrozící válku.

Letošní ročník letního tábora se ponese právě v duchu této beletrie. Děti se společně s oddílovými vedoucími promění ve sličné trpasličí rody a vydají se na cestu za pokladem. Na Radosti se objeví rody Gloinů, Bifurů, Bomburů, Oinů a spousty dalších.  A náš tábor se promění v bájnou Středozem.

Nepřemýšlejte, jak vaše děti stráví první týdny prázdnin a pošlete je k nám, na Radost!!


Levné náplně do tiskáren - Tonermax, s.r.o.