Letní dětský tábor Horní Jelení 2011

Pevnost Boyard

„Pane, bylo by snazší chytit do zubů Měsíc než usilovat o stavbu v takové lokalitě.“ - Tuto větu pronesl v 17. století, slavný stavitel a inženýr té doby, Sébastian Le Prestre de Vauban. Poté, co mu císař Ludvík XIV. podal návrh na vystavění pevnosti Boyard.

Pevnost se začala stavět až za vlády Napoleona Bonaparteho, o sto let později. Stala se ochranou před nájezdy cizích námořních družin.

Dostavěna byla až v polovině 19. století, a začala sloužit jako vězení. Po několika letech byla pevnost opuštěna a světlo světa spatřila až ve 20. století, kdy se zde začala natáčet televizní soutěž se stejným názvem, Pevnost Boyard. Právě touto soutěží jsme se inspirovali v letošním roce.

Cílem celotáborové hry je, nasbírat během čtrnáctidenních soutěží, co největší počet klíčů. Děti jsou, jak už je tradicí, rozděleny do oddílů. S klíčem se děti setkají ve většině her a oddíly jsou odměňovány podle svých zásluh. Během společných dvou týdnů děti zažijí spoustu zážitků, na které se jen tak nezapomíná. Pod dohledem oddílových vědoucích si užijí krásných čtrnáct dní na horno-jelenské Radosti.

Tak neváhejte a přijeďte na PEVNOST BOYARD!!

 

 


Levné náplně do tiskáren - Tonermax, s.r.o.