Celotáborová hra

Úvod do celotáborové hry

Před sto lety žili trpaslíci pod Horou v klidu a míru, měli neskutečné bohatství a celý jejich kraj jen vzkvétal. Založili zde město Dol, jehož pánem byl Girion. Pak ale do poklidného kraje nečekaně přiletěl hrabivý drak Šmak a Horu i se vším trpasličím pokladem obsadil. Přitom mnoho trpaslíků zahynulo, některé drak sežral a jen malá část jich unikla. Od té doby se každý bojí přijít do blízkosti Osamělé hory. Nejbližší obydlené místo je město postavené na jezeře, Esgaaroth. Žijí zde jezerní lidé. 

Sto let od dobytí Hory se 13 trpaslíků v čele s Thorinem rozhodne, že si svůj poklad dobudou zpátky.  Gandalf jim vybere Bilba za lupiče, nebo-li zkušeného hledače pokladů. Bilbovi se zprvu vůbec nechce opouštět svou útulnou hobití noru, ale pak přece jenom zvítězí jeho bralovská, tedy po dobrodružství volající stránka povahy, a on s nimi po prvním máji vyrazí na dlouhou cestu, během které zažijí mnohá dobrodružství.

Náš příběh začíná právě na večeři u Bilba Pytlíka, který zapomněl, že pozval i svého kamaráda Gandalfa. Ten v čele s Thorinem a dvěma krásnými elfkami přivede s sebou celou svou družinu. Eflky se budou starat o zdraví a jídlo všech členů družiny. Trpaslíci u Bilba Pytlíka způsobí velký nepořádek, který si po sobě musí uklidit. Vedoucí jednotlivých rodů představí Biblovi své družiny a přísahají věrnost. Tím je naše celotáborová hra zahájena.


Levné náplně do tiskáren - Tonermax, s.r.o.